Psychotronika jest nauką interdyscyplinarną, mówiącą o energiach działających na odległość, oraz zajmująca się interakcjami zachodzącymi pomiędzy organizmami żywymi, a otaczającym je środowiskiem, przy czym pojęcie środowiska określa tutaj cały wszechświat.
        Bioenergia i Psychotronika, chociaz wywodzą się z tej samej grupy umiejętności, zostały podzielone na dwie ze względu na swój wpływ, przy czym bioenergia w podstawach oddziaływuje na własny organizm i jest niejakim preludium do poznania zdolności psychotronicznych, o tyle umiejętności psychotroniczne oddziaływują na organizmy i środowisko nas otaczające. 
      Umiejętność manipulacji bioenergią w zakresie własnego organizmu, jest o
wiele prostsza do opanowania niż zdolności psychotroniczne, jednak by w ogóle pojąć te drugie nie da się pominąć wiedzy podstawowej.
      BioESP przygotował dla was szereg ćwiczeń, które pomogą wam poznać możliwości zarówno jednej, jak i drugiej grupy umiejętności.
      Chcesz wiedzieć więcej? Zachęcam do zapoznania się z publikacją "Bioenergia i Psychotronika w pigułce", autorstwa Krzysztofa Piotra Sawina, do której zamieszczam odnośnik. 
      Przykładowe ćwiczenie z zakresu bioenergii:
Kliknij, aby edytować treść...
      Przykładowe ćwiczenie z zakresu umiejętności psychotronicznych:
Kliknij, aby edytować treść...
      Chcesz nauczyć się więcej? Zapisz się na zajęcia już dziś!