OBRONA PSYCHICZNA

     Obrona psychiczna, to chyba najważniejszy element kształtowania młodych psychotroników, przestrzeń astralna chociaż gości różne byty astralne to nie jedyne miejsce gdzie możemy napotkać problemy, nawiedzone domy czy inne zjawiska energetyczne również mogą przysporzyć nam ich co nie miara, a nawet działający po ciemnej stronie ludzie. Nie ważne z jakim rodzajem zagrożenia energetycznego się spotkasz, w tym rozdziale postaram się przybliżyć kilka ćwiczeń z zagadnień obrony przed takimi atakami. 
      Zagadnienie celowo zostało umieszczone na końcu, gdyż niezbędne do opanowania obrony psychicznej jest wyćwiczenie manipulacji swoim ciałem energetycznym, to pozwoli na łatwiejsze wykrycie ataku, a przede wszystkim na skuteczną przed nim obronę. Oczywiście, te kilka ćwiczeń to nie cały materiał jaki można ująć w słowa, jednak ćwiczenia zostały przygotowane, jak w poprzednich rozdziałach, by uczyć się od najprostszego do najtrudniejszego, poruszając tematy zdolności psychotronicznych, zjawisk energetycznych czy działania poza ciałem. Bez względu do czego chcesz wykorzystać tę wiedzę znajdziesz tutaj kluczowe ćwiczenia tych zagadnień, ułatwi to Twój osobisty rozwój w tej dziedzinie. 
      Pierwsze ćwiczenia z obrony psychicznej odniosę do ataków energetycznych na umysł drugiej osoby, chociaż nie opisuję w ćwiczeniach tego zagadnienia, są ludzie którzy ćwiczą swoje zdolności i oddziaływują nimi w ten czy podobny sposób na innych. Warto się więc przygotować, by w przyszłości nie tylko wykryć ewentualny atak, ale i potrafić się przed nim obronić. 
Ćwiczenie pierwsze:
     Podstawowego ćwiczenia z oczyszczaniem pola ciała oraz wykrywaniem skupisk negatywnej energii uczyliśmy się w rozdziale bioenergia, tutaj wykorzystamy tę wiedzę w innym aspekcie. 
      Jeśli w jakimś momencie dnia, poczujesz nagłą, nieuzasadnioną falę zmęczenia lub innego negatywnego uczucia…

…skup energię w sercu, a następnie rozprosz ją po ciele na zewnątrz, wypuszczając cała aurą. Pobierz energie z otoczenia lub słońca i rozprowadź po organizmie. 
     Efekt wpływu negatywnych energii powinien minąć po tym zabiegu. Ćwiczenie należy powtarzać do osiągnięcia wprawy. Negatywne energie mogą zostać wywołane z różnych powodów, czyich negatywnych wpływów, znalezienia się w miejscu o niesprzyjającej wibracji lub miejscu gdzie dochodzi do zjawisk energetycznych, rzadziej bytów astralnych, ale również zjawisk atmosferycznych. 
Ćwiczenie drugie:
     Kolejnym odczuciem negatywnego wpływu jest uczucie wbitego kolca, np. w głowę. Kiedy poczujesz jak ból, niczym gwóźdź wbija Ci się w głowę znaczyć to może, że padłeś ofiarą czyjegoś wpływu lub ataku, zazwyczaj osoby ale również wpływu związanego ze zjawiskami energetycznymi, czy bytami astralnymi. 
     Skoncentruj energię w koronie, uplastyczniając ją złap kolec negatywnej energii i wypchnij go z głowy poza ciało, od środka na zewnątrz. Będzie czuć jak ból i negatywna energia opuszczają to miejsce. 
    Zazwyczaj jednokrotne przeprowadzenie przeciwdziałania powinno wystarczyć, by pozbyć się ataku i jego negatywnej energii. 
      Oddziaływanie bezpośrednie nie oznacza zamknięcia się na przestrzeń astralną, a jedynie działanie w przestrzeni fizycznej organizmu. Wspominam o tym z uwagi, iż nie tylko osoba śpiąca, poruszająca się poza ciałem może doświadczyć spotkania z bytami astralnymi, np. duszami zmarłych lub innymi istotami, które mogą chcieć nas zaatakować. Ich ataki można wyczuć, zmienia się wibracja otoczenia, co osobie praktykującej zdolności psychotroniczne da się łatwo odczuć. 
    Ataki takie odpieramy koncentrując energię w dłoniach i wypuszczając ją w formie wiązek w kierunku, który przeczuwamy jako źródło ataku. 
     Nasza energia ma nieco inną wibrację, niźli byty nie posiadające ciała fizycznego, toteż większość napastników powinna ustąpić po takim powitaniu, niestety niekiedy okaże się to za mało, w takim przypadku, jeśli jesteście prześladowani przez coś o większej sile energii niż wasza, radzę skontaktować się ze specjalistą. 
     Ćwiczenia poza ciałem nie należą do najłatwiejszych, niestety przestrzeń astralna nie jest wolna od wad, i tak samo można w niej trafić na coś niebezpiecznego, jak snując się nocą po złej dzielnicy. Jeśli udało Ci się opanować zagadnienie poza ciałem i skutecznie przeprowadzone doświadczenia napełniły Cię doświadczeniem pora powiedzieć kilka słów o walce poza ciałem, czego nie należy mylić ze świadomym śnieniem.
   Opuszczając ciało można trafić na różne byty, nie tylko innych ludzi, którzy tak jak ty odkrywają nowe horyzonty, ale również mieszkańców nawiedzonych miejsc czy istoty o nieco starszej historii. Bez względu na to w jakim celu będziesz przemierzać przestrzeń astralną warto zapamiętać kilka ćwiczeń, które pomogą nam, jeśli przypadkiem trafimy na jakieś nieprzyjemności. 
   Kiedy trafiamy na człowieka, jest to raczej mało niebezpieczne, co najwyżej można się wystraszyć, jeśli nigdy wcześniej tego nie doświadczyliśmy. W tym przypadku możemy bronić się lub atakować korzystając z ciała energetycznego jak z normalnych ramion. Najlepiej złapać byt i przycisnąć lub ścisnąć go, jeśli jesteśmy na tyle silni w energii. Gwarantuję, że takie doświadczenie skuteczni odstraszy napastnika i nauczy trzymania się swojej części przestrzeni astralnej z daleka od Ciebie.

    W przypadku kiedy trafimy na byt astralny, może to nie wystarczyć. Byty astralne potrafią być nachalne i jeśli nie potrafimy poza ciałem skutecznie obronić się przed atakiem, to takie doświadczenie może się skończyć traumatycznie, a to z kolei może utrudnić kolejne doświadczenia w tym zagadnieniu. 
   Właściwie każdy atak jaki w nas trafia możemy odeprzeć, rozproszyć lub przyjąć na klatę, tylko od waszej świadomości energii będzie zależało, która z trzech opcji jest w waszym stylu, a obrona psychiczna poza ciałem jest najbardziej trudna w opanowaniu, dlatego też ćwiczenia poza ciałem i obrona psychiczna poruszane są na końcu opracowania, po wcześniejszych doświadczeniach z ćwiczeniami psychotronicznymi. 
    Jeśli macie partnerów do ćwiczeń możecie zbiorowo wychodzić poza ciało i prowadzić w tym stanie doświadczenia, również z atakami i obroną psychiczną.