PRZEDMOWA

      Ztego tytułu, serdecznie witam Cię drogi czytelniku.
    Czytasz swojego rodzaju poradnik dla osób poszukujących pierwszych odpowiedzi i wskazówek jak te odpowiedzi wykorzystać. Nie będą tu poruszane wątki religijne czy polityczne, skupimy się za to na rzeczowymi popartym ćwiczeniami zagadnieniu bioenergii i Psychotroniki, która zaprząta nasze umysły od pokoleń. Poruszę tu takie tematy jak, wykorzystanie biopola i energii w życiu codziennym, środowisko psychotronika, doświadczenie OBE, czy inne. Nim skoczysz na głęboką wodę, najpierw poznasz pierwsze ćwiczenia i kolejne, i kolejne, aż dotrzemy do sedna. Z tego też względu proszę Cię o to, byś opróżnił swoje naczynie zrozumienia i przygotował na stopniowe wprowadzenie w tytułowe zagadnienia, krok po kroku, cierpliwie i bez pośpiechu. 
      Witryna została przygotowana w taki sposób, byś w pierwszym jej etapie zrozumiał, z czym masz do czynienia, czym jest energia, psychotronika oraz przygotował się do ćwiczeń, które z kolei, zostały dostosowane od najłatwiejszych, tak byś przed przejściem do kolejnego musiał nauczyć się bieżącego, dzięki temu zawsze będziesz przygotowany na następne i nie powinieneś mieć z żadnym z ćwiczeń jakichkolwiek trudności później. Nie każde z nich będzie proste jednak, jeśli opanujesz zagadnienia krok po kroku, tak jak zostały opisane, to gwarantuje, każde jest w pełni wykonalne i przygotowuje świadomość do kolejnego etapu ich zrozumienia. Oczywiście postaram się tutaj opisać każde z ćwiczeń na tyle starannie by jego trening sprawił jak najmniej trudności. 
    Jednym z ważniejszych jest zachować silną wolę, koncentrację i elastyczny umysł. Ćwiczenia mogą nie wychodzić od razu, ciężko oszacować również utrudnienia spowodowane zwapnieniem szyszynki jednak, jeśli masz ochotę poznać swoje możliwości to nic nie stanie Ci na przeszkodzie, oczywiście wszystko jest przede wszystkim kwestią treningu, ale umiejętne odżywianie się i zdrowy tryb życia w pełni sprzyjają rozwojowi zdolności bioenergetycznych i psychotronicznych. Trzeba więc zwrócić uwagę na to, by cieszyć się w pełni swoimi zdolnościami należy nie tylko je ćwiczyć, ale również zdrowo odżywiać, co nie zostanie w tym opracowaniu opisane bliżej. Ćwiczenia fizyczne również są wskazane, gdyż jak mawia stare i mądre przysłowie: W zdrowym ciele, zdrowy duch…, i jest w nim sporo racji. Oczywiście zrelaksowany i wypoczęty umysł jest podstawą szybkiej nauki, a każdy na swoim przykładzie zobaczy na ile może opanować swoje zdolności i co mu w tym przeszkadza, oraz na ile daleko chce się w tej wiedzy odnaleźć. W praktyce okaże się to nie takie trudne, a nawet ciekawe i fascynujące, raczej do niczego nie porównywalne, a tym samym unikatowe, jednak łatwo przyswajalne.
      Niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy z ogromu potencjału, jaki kryje się za manipulacją biopolem i energią, zawężają go do zajęć mediumistycznych czy bioenergoterapii, albo roli jasnowidzenia, nic bardziej mylnego. Rozwijając się w tym kierunku, nie tylko staniemy się bardziej wrażliwi na otoczenie, ale również mądrzejsi i bardziej świadomi, niż ludzie nie interesujący tą dziedziną, a nawet poznamy świat z nieco innej perspektywy, jakbyśmy bardziej się do niego zbliżyli, niż wcześniej. Oczywiście wszystko jest kwestia poznania i ćwiczeń, ale przede wszystkim własnego umysłu i stanu ducha.
      Trzeba jednak pamiętać, bioenergia i psychotronika to również wiedza o zjawiskach energetycznych, których doświadczają, często ich nie rozumiejąc, ludzie na całym świecie, nie tylko w nawiedzonych domach, czy miejscach mocy albo seansach spirytystycznych, które moim zdaniem nie leżą już w dziale psychotroniki stosowanej, a wkraczają w wiedze psychotroniczno – okultystyczną. Nie będę w niniejszym oracowaniu odwoływać się do wiedzy okultystycznej, jednak nie będę wypierał się powiązań między obiema dziedzinami. 
    Ćwiczenia i nauka, by skutecznie wykorzystać swój potencjał możliwości, winny być powtarzane codziennie, wystarczy poświęcić na nie minimum kilkanaście minut, by przyzwyczaić świadomość do nowych umiejętności. Tylko tyle i aż tyle pozwoli Ci na przerobienie całego materiału raptem w kilka tygodni i wyciągnięcie wniosków na ile dalej chcesz się, zagłębić w nową wiedzę. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie zgłębić tę wiedzę szybciej, nic jednak nie zastąpi praktyki, a niektóre ćwiczenia wymagają jej znacznie więcej niż pierwsze początkowe i proste. 
      Pamiętać trzeba również o tym, że wiedza psychotroniczna może być niebezpieczna, jednak nie bardziej niż kuchenny nóż w Twoich rękach i tylko od Ciebie zależy, do czego wykorzystasz swoje umiejętności. Pamiętaj o zachowaniu uczciwości względem osób nieświadomych i mniej rozwiniętych, nie wyśmiewaj ich, nie wpływaj na nie swoimi zdolnościami, a przede wszystkim nie wykorzystuj tej wiedzy przeciwko innym. Bioenergia i psychotronika ma służyć ludziom by stawać się mądrzejszymi i bardziej świadomymi osobami, a nie odwrotnie. Oczywiście w świecie energii nic nie uchodzi na sucho i tym bardziej należy przestrzegać zasad, by nie narobić sobie kłopotów karmicznych. W przyszłości zostaną wprowadzone regulacje prawne względem używania i nadużywania umiejętności psychotronicznych w stosunku do innych ludzi. Dziedzina bioenergii i psychotroniki, chociaż ma już tysiące lat, w naszej cywilizacji nie posiada jeszcze silnych korzeni naukowych i twardych podstaw prawnych, jednak nie zwalnia to nikogo z nieprzestrzegania zasad kontaktów międzyludzkich. 
    Kolejną istotną sprawą jest brak pośredników w nauce, niejednokrotnie spotkałem się z ludźmi oferującymi swoją naukę przez nawiązanie kontaktu z pośrednikiem, często bytami mieszkającymi w sferze astralnej, w niniejszym opracowaniu nie namawiam, a nawet nie zachęcam do nawiązywania kontaktów z innymi istotami. Wszystko, co zostało opisane w dalszej części jest wiedzą zdobytą metodą ciężkiej nauki na zasadzie doświadczeń, prób i niejednokrotnie błędów, których dokonywałem na przestrzeni swojego życia i nie jest zależne od niczego i nikogo z zewnątrz, więc czyste od wpływu. Jeśli w przyszłości zdecydujesz się wejść w interakcję telepatyczną z inną istotą, zrobisz to na własnych warunkach, opierając się o zdobytą wiedzę, a nie odwrotnie. To twoja własna świadomość jest punktem rozwojowym, a nie byty astralne, pamiętaj więc, że tylko ty możesz powstrzymać się lub pozwolić sobie na rozwój w tej dziedzinie. 
    Kusiłoby mnie również szersze poruszenie wątku obcej inteligencji, jednak z uwagi na bardzo delikatną strukturę polityczną, dotyczącą sprawy pozaziemskiej cywilizacji, pominę ten wątek sprowadzając go jedynie do roli wzmianki i jako materiału do omówienia przy następnej okazji, może w oddzielnej pracy. Jednak nie byłbym sobą gdybym nie zwrócił uwagi na silne powiązanie pomiędzy obcą cywilizacją, a rozwojem zdolności psychotronicznych, a zwłaszcza telepatycznych, wrócę do tego tematu na chwilę przy okazji omawiania jednego z ćwiczeń w tej dziedzinie. 
    Psychotronika i bioenergia to przede wszystkim nauka o odkrywaniu człowieka i świata, w którym żyje, a to powoduje, że nasze zdolności kierunkujemy właściwie ku własnemu rozwojowi, niźli bawieniu tłumów, czego wielu może nie zrozumieć i oczekiwać od was, robienia sztuczek czy innego rodzaju dowodów waszej głębszej świadomości. Każdy może sam odkryć nieznane i chociaż czasy konkwistadorów już się skończyły, na ziemi nadal zostało wiele do odkrycia.
      Z mojej strony to byłoby na tyle, w kwestii przedmowy, zapraszam więc do zapoznania się z dalszym materiałem.