PSYCHOTRONIKA
ZDOLNOŚCI PSYCHOTRONICZNE

       Zdolności psychotroniczne, zostały nazwane tak dla tego, iż ćwiczenia każdej z nich oddziałują na środowisko, w którym żyjemy. Są to umiejętności naturalne dla nas jako ludzi, oraz innych rozwiniętych istot, tak więc ich wyćwiczenie nie wiąże się z niczym niemożliwym, a jedynie pracą nad samym sobą. Chociaż niektóre z nich ciężej opanować niż pozostałe, każda jest elementem zmiany perspektywy postrzegania świata, jaka następuje u psychotronika kiedy zaczyna rozumieć środowisko w którym żyje. Nie ma tu ćwiczeń agresywnych czy tym podobnych, a jedynie te, które mogą okazać się pomocne jednostce lub ogółowi w codziennym życiu.
       Trenując każdy sam znajdzie limity swojej możliwości koncentracji, plastyczności i wyrazu energetycznego, proszę się nie zniechęcać, bowiem praktyka długodystansowa, liczona w latach, pozwoli na szersze zrozumienie i koncentrację, niźli pierwsze czy piąte doświadczenie. 

BIOENERGOTERAPIA

       Z dotychczasowego założenia bioenergoterapia jest: „Nieznaną nauce metodą leczenie niekonwencjonalnego.”, jednak po głębszym zastanowieniu i zrozumieniu okazuje się, że każdy człowiek posiada energię i pole ciała, których wykorzystanie w odpowiedni sposób nie tylko pobudza do leczenia uszkodzone komórki czy narządy, ale także udrażnia kanały energetyczne i wymienia w nich energię by zainicjować proces zdrowienia czy poprawić samopoczucie. 
       W praktyce, każdy człowiek świadomy swojej energii może wziąć się za bioenergoterapię i skutecznie rozpocząć leczenie. Pierwszy krok w poznaniu bioenergoterapii jest już dawno za nami, w tym też miejscu dopowiem tylko o tym jak swoja energią wpływać na środowisko, w tym wypadku podmiot żywy, by pobudzić go do procesu samoleczenia. 
    Ćwiczeń z bioenergoterapią jest całkiem sporo, dlatego też w ujętych niżej, będziemy skupiać się na ogólnej formie manipulacji energią w tym zagadnieniu. Każde z tych ćwiczeń może być wykorzystane przez uzdrowiciela inaczej, w zależności od rodzaju schorzenia z którym się spotyka. Bardzo przydatna w leczeniu bioenergią jest znajomość anatomii i fizjologii, a także wiedza o chorobach i ziołach, bowiem by sprzyjać leczeniu energetycznemu można dodatkowo pobudzać organizm odpowiednimi ziołami, takim sposobem efekt będzie najlepszy. 
     Do każdego z ćwiczeń będzie nam potrzebna energia skoncentrowana nie tylko w sercu ale i jak największej liczbie pozostałych czakramów, na ile potrafisz w danym momencie opanować, każda świadoma energia wpływa na powodzenie procesu uzdrawiania. Pamiętaj więc o ich koncentracji przed ćwiczeniem. W ćwiczeniach będę odnosił się do koncentracji energii w sercu, jako głównemu źródłu, jednak jeśli już potrafisz w więcej niż jednym, to nawet lepiej.
Ćwiczenie pierwsze:
      Koncentrujemy energię, również w dłoniach. Przykładamy do chorego miejsca i manipulując ją, przesyłając odciągamy energię negatywną w dłoń. 
      Ćwiczenie skuteczne przy niewielkich bólach i problemach zdrowotnych, każde odprowadzanie negatywnej energii wiąże się z odczuwalnym uczuciem ulgi w tym miejscu.
Ćwiczenie drugie: 
      Koncentrujemy energię w dłoniach, do tego celu możemy pobrać ją z czakry serca albo bezpośrednio z otoczenia czy słońca. Kiedy zgromadzimy odpowiednią ilość energii przykładamy ręce w chore miejsce, bądź bezpośrednio na ciało chorego. Kolejnym krokiem jest puszczenie energii w obieg zamknięty, tak by wychodziła ona z dłoni prawej ręki, a wracała przez dłoń lewej ręki, przechodząc tym samym przez ciało chorego i Twój czakram serca. Wraz z przepływem Twojej energii powinno dać się również odciągać energię negatywną, charakterystyczną dla ognisk chorobotwórczych. Jej skupisko w chorym miejscu będzie maleć, a chory będzie odczuwać ulgę.
       Odpoczywamy chwilę wyrzucając z siebie nagromadzoną w ten sposób negatywną energię, możemy do zrobić dotykając kamienia lub ziemi albo zwyczajnie wyrzucić ją poza siebie. Ćwiczenie należy  powtarzać. 
Ćwiczenie trzecie:
     Koncentrujemy energie w możliwe jak największej ilości sfer czakram oraz dłoniach. Rozciągamy energię po całym fragmencie chorego miejsca i koncentrujemy ją na odnowieniu jego struktury komórkowej, np. uszkodzonej tkanki, tak by skoncentrowana energia odnowiła i zastąpiła energię wibrującą w tym miejscu stale, zastępując ja i powodując przywrócenie do zdrowia. 
      Ostatnie ćwiczenie jest najtrudniejsze do wykonania i może się zdarzyć, że wielu nigdy go nie opanuje. Najważniejszym jest posiadać świadomość, iż każda forma leczenia i wspomagania zdrowienia poprzez skupienie i kontrolę energii jest częścią dyscypliny bioenergoterapii. Oczywiście jej sposobów jest więcej, można stosować również dźwięki, by posiłkować się manipulacją energią czy drgania, nie ważne jaką metodę wykorzystasz liczy się efekt końcowy. 

EMPATIA

      Zdolność odbierania i przesyłania emocji, jakie odczuwa praktycznie każdy żywy organizm, nawet w formie pojedynczych impulsów. Jej nierozwinięte stadium może powodować mętlik emocjonalny, który odczuwasz w większym gronie osób i prowadzić do zamknięcia się w sobie. Nierozwijana i nieopanowana może spowodować wyizolowanie się w towarzystwie i ożywianie dopiero w mniejszym gronie osób, np. dwu, trzy osobowym, kiedy energii nachodzących na siebie będzie mniej. Odrobina treningu pozwoli nam wyizolować pojedynczą emocje i odróżnić ją od własnej. 
    Pierwszym krokiem jest osiągnięcie spokoju ducha, nie napiszę Ci jak to zrobić, bowiem to sprawa indywidualna dla każdego z nas, jednak kiedy uda Ci się uspokoić to znajdź w sobie jakąś emocje, którą zamierzasz ćwiczyć, np. szczęści.
ĆWICZENIE:
      Koncentrujemy się na emocji i przesyłamy ją w formie wiązki energii korzystając do tego celu z czakry serca do celu. Bardzo łatwo można ćwiczyć np. na psie, gdyż zwierzęta są bardziej wrażliwe na przekazy energetyczne niż ludzie. 
      By ułatwić sobie przekaz empatyczny wystarczy wraz z energią emocji przesłać wprost do głowy myśl określającą   (np. dobry / zły). Takie ćwiczenia są proste i nie wymagają zbyt wielkiego nakładu energii, jednak odpowiednie przygotowanie jest niezbędne do zastosowania teorii w praktyce.  
      Dalsze treningi pozwolą nam na odróżnianie emocji osób, z którymi się spotykasz lub mijasz na ulicy, jednak jest to bardzo trudne gdyż każdy człowiek emanuje swoją aurą na środowisko i może zaburzać doznania aur w swoim otoczeniu. Może to powodować mętlik, tak więc trzeba skupić się na odczuciu obszarowym i potrafić je zinterpretować w oparciu o wiedzę emocjonalną i wyczucie ładunku energetycznego w otoczeniu, bardzo charakterystycznego dla negatywnych emocji. 

PREKOGNICJA

       Prekognicja, jest chyba najczęściej spotykaną zdolnością wśród ludzi, zwłaszcza kobiet, które jej nierozwinięte stadium często nazywają kobiecą intuicją. Cechuje się ona przeczuciami, proroczymi snami lub zwyczajnie wizjami czy to w transie czy w chwilę przed wydarzeniem. Jednak nie będę w niniejszym opisie używał słowa prekognicja, a Widzenie. Różnica polega na tym, że zdolność widzenia jest bardziej rozwiniętą formą prekognicji, z tą różnicą, że pozwala na widzenie zdarzeń tak samo przyszłych jak i przeszłych, a dzieje się tak dlatego, ponieważ z punktu widzenia energii wszystkie wydarzenia dzieją się jednocześnie, więc kiedy używasz zdolności widzenia, twój mózg i czakry w sposób praktyczny odwołuje się do tej teorii. Dodać do tego możliwości wielowymiarowego przewidywania zdarzeń bezpośrednio związanych lub nie z widzącym i można pokusić się o stwierdzenie, że nasza rzeczywistość przenika się w czasie teraźniejszym, przyszłym i przeszłym w każdym punkcie z pozostałymi rzeczywistościami dając nam dzięki temu pełen obraz sytuacyjny. 
Na początku jednak trzeba się będzie skupić na rozwinięciu samej zdolności. 

Ćwiczenia pobudzające A: 
   Kładąc się spać skup swoją uwagę na wydarzeniu, które chcesz przewidzieć i myśl o nim intensywnie. W ten sposób programujesz się do śnienia i powinno to zaowocować senną wizją. Bywa to czasami trudniejsze do osiągnięcia niż pozostałe przykłady. W tym ćwiczeniu przed snem koncentrujesz energie w trzecim oku, nie otwierasz go.
Ćwiczenia pobudzające B: 
      Usiądź i zrelaksuj się, wycisz swoje myśli i skup się na chwili bieżącej. Kiedy osiągniesz stan spokoju i wyciszenia postaraj się wywołać w głowie wizję np. rzutu kostką sześciościenną. W ten sposób zaczniesz ćwiczyć przewidywania chwilowe. 
Ćwiczenia pobudzające C: 
     W przypadku kiedy chcesz wywołać wizję z minionych wydarzeń, weź do ręki przedmiot lub dotknij tego z czym wizja ma się wiązać, wycisz umysł i zsynchronizuj się z dotykanym obiektem skupiając myśl, w twojej głowie powinna pojawić się myśl lub obraz, który pozwoli ci dostrzec chwilę minioną, takie wizje trwają tylko ułamek sekundy i często, zwłaszcza na początku, możesz nie zdążyć wszystkiego zrozumieć, jednak ćwiczenia praktyczne pozwolą Ci udoskonalić postrzeganie i rozumienie. W tym ćwiczenia pomaga koncentracja energii w trzecim oku, nie trzeba go otwierać. 
       Widzenie opiera się o czakrę korony, to energia, którą możesz skupić w tyle głowy. Pobudzaj ją i koncentruj, a pomoże Ci to w wywołaniu wizji, po opanowaniu tej umiejętności wizje powinny się pojawiać automatycznie kiedy tylko pomyślisz o jakimś zdarzeniu. Wywoływanie wspomnień np. z wczorajszego dnia tak samo ma miejsce w koronie, to bardzo ważna wskazówka.
Jak ćwiczyć praktycznie kiedy potrafisz już wywołać wizję? 

Przykładowe ćwiczenie w terenie: 
      Skoncentruj energię, również w trzecim oku, nie otwieraj go. Idąc ulicą skup się na energii w głowie i rozciągnij ją delikatnie za siebie myśląc o tym co chcesz zobaczyć, wywołując w ten sposób wizję. Jeśli skupiasz się np. na jadących za sobą samochodach postaraj się dojrzeć kolor oraz ilość siedzących w nim pasażerów, postaraj się przewidzieć jakiej płci są pasażerowie. Przewiduj wszystko od ilości jadących za sobą samochodów do płci i ubioru pasażerów, jednak jeśli dopiero zaczynasz trening, nie narzucaj sobie wszystkich tych detali jednocześnie, a zacznij od ilości samochodów, jak okaże się, że w większości przypadków trafiasz dodaj do tego ilość pasażerów, jak okaże się, że potrafisz powiedzieć ile samochodów jedzie i ile w każdym z nich siedzi osób dodaj do tego płeć i inne detale. 
Przykładowe ćwiczenie w domu: 
     Weź talię kart, oddziel od niej wszystkie karty od 2 do 10 i potasuj je bardzo dokładnie. Następnie wywołaj w głowie wizję karty jaką zaraz zobaczysz i kiedy będziesz pewny myśli lub obrazu jaki sam się pojawi, podczas takiego wywołania pociągnij kartę i sprawdź czy się nie myliłeś. Na początku wystarczy jak będziesz przewidywał samą liczbę, później dodaj do tego kolor. 
     Same wizje możesz wywoływać praktycznie w każdej sytuacji, najważniejsze jest umiejętne wywołanie obrazu zdarzenia lub informacji w odniesieniu do konkretnej sytuacji. Kiedy to opanujesz zdolność powinna być już na tyle wyćwiczona by zacząć działać automatycznie. 

TELEPATIA

       Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy do czego zdolny jest ich umysł i tak też jest w przypadku zdolności do telepatii. Jak się okazuje nasze mózgi nie tylko wysyła informację w przestrzeń ale także odbiera je z otoczenia, wszystko dzieje się za sprawą osadzonych weń czakramów, a informacje wysyłane są cały czas poprzez emanacje aury. 
       Co to oznacza? Tylko tyle, że proces, który do tej pory działał w podświadomości i nie był rzadko przyswajany świadomie, może zostać wyćwiczony i opanowany. Skupmy się więc na prostych ćwiczeniach, które otworzą nam drogę do bardziej zaawansowanych technik. To proste ćwiczenie powinno uzmysłowić każdemu, iż telepatia jest naszą naturalną zdolnością do komunikacji niewerbalnej. Pierwsze doświadczenia świadomościowe najlepiej przeprowadzać ze zwierzętami, co polecam, jednak jeśli masz możliwość można ćwiczyć z człowiekiem. Przykład poniżej będzie odnosił się do ćwiczenia ze zwierzęciem. 
     Zwierzęta są bardziej wrażliwe na odbiór telepatyczny niż ludzie, tak więc zastosowanie się do poniższych wskazówek winno przynieść zadowalające efekty w treningu podstawowych zasad rządzących energią już po kilku próbach.
Ćwiczenie podstawowe: 
       Formujesz wypowiedź (np. komendę siad) i myślisz o niej. Kierunek myśli nadaje energia/świadomość gdzie znajduje się pies. Zasięg biopola to około 80 cm, jednak zasięg przekazu informacji nie jest od tego uzależniony, ułatwia więź wzrokowa i zdyscyplinowanie psa, którego trzeba też przyzwyczaić do nadawania telepatycznego, by reagował na takie komendy. Na początku najskuteczniejsze jest na bliskim dystansie, np. biopola. 
      Wypowiedź nie może być zbyt skomplikowana, gdyż zwierzę może jej nie zrozumieć, ale komendy typu: siad, chodź, odejdź, zostaw, nie wolno czy daj głos powinny działać już po kilku próbach z tresurą. Dodatkowo dodam, że zwierzęta nie lubią jak im się cały czas rozkazuje w głowie, więc najlepiej ćwiczyć w formie zabawy, nagradzając go za wykonane polecenia smakołykiem, tak jak podczas normalnego szkolenia. Pies wyraźnie da do zrozumienia kiedy przestanie mu się podobać mówienie do niego w myślach, a trening uzmysłowi Ci jak daleko można posunąć się w ćwiczeniach. Dodatkowo nadmienię, że taka praktyka przekłada się na możliwości nawiązania porozumienia energetycznego z dzikimi zwierzętami mieszkającymi w lasach.
       Dzięki tym kilku wskazówkom możesz nauczyć się podstaw telepatii już w przeciągu kilku tygodni, ćwicz i eksperymentuj, jeśli jednak chcesz naprawdę zrozumieć czym jest siła ludzkiego umysłu i na czym polega jej wykorzystanie będziesz potrzebować nie tylko silnej woli czy cierpliwego i długiego treningu nad energią ale także ludzkiego partnera do ćwiczeń.
Ćwiczenia z partnerem: Nadawanie i odbieranie. 
     Na pierwszy ogień idą znane wszystkim karty Zenera lub zwykłe karty. W tym przypadku weźmy talię zwykłych kart i oddzielmy od niej karty z liczbami od 2 do 10. Tasujemy je. Nadajnik będzie siedział w pomieszczeniu A, podczas gdy odbiornik w pomieszczeniu B. Oczywiście nie będą się widzieć ani słyszeć. 
Nadajnik > Formujesz konkretną wiadomość np. 7 i wysyłasz ją do odbiornika w formie fali (nakładaj myśl na umysł odbiornika) energii, którą formujesz w umyśle korzystając z energii pola ciała. Musisz być na tym skupiony. Możesz przesyłać obraz, wizualizować go w koronie lub samą myśl.
Odbiornik < Musisz być skupiony na bieżącej myśli i otwarty na energię otoczenia. Myśl powinna pojawić się samoistnie w głowie w formie migawki, zazwyczaj obrazu, ale i słowa. Twoim zadaniem jest uchwycić ją, ponieważ może to trwać ułamek sekundy na początku mogą wystąpić większe trudności, niż w późniejszych etapach ćwiczeń. 
        Karty powinny być przesyłane w odstępie około minuty, tak by każdy zdążył oczyścić umysł między jedną, a drugą. Kiedy uda wam się przesyłać skutecznie informację o liczbie, możecie dołożyć do tego kolor, np. czarne 3 lub czerwone 8.
          Prekognicja działa w oparciu o teorię, iż czas jest z punktu widzenia energii względny, a wszystkie wydarzenia dzieję się jednocześnie. Dla telepatii odniesienie odległości również jest względne od świadomości, jako że odległość dla energii nie ma znaczenia, tak samo jak czas, możemy przesyłać myśl na dowolną odległość, a nawet i w czasie. Oczywiście najłatwiej jest skupić się na osobie, która siedzi blisko i utrzymując kontakt wzrokowy, jednak po odpowiednim treningu zauważycie, że możecie tak samo przesyłać myśl do kogoś kto mieszka na innym kontynencie i zajmie wam to tyle samo czasu co wysiłku. 
     By nadawać telepatycznie możesz wysyłać informacje z, czakramu serca, koncentrować ją w 3 oku oraz przez koncentracje energii w innym punkcie ciała. Manipuluj tą energią w różnych kierunkach by przesyłać informację wraz z kierunkiem i uświadamiaj sobie miejsca. Wizualizacja odbioru następuje w czakramie korony, patrz prekognicja.
      Przekazywanie energii myślowej jako naturalna forma do komunikacji istot rozwiniętych, powinna być przyswojona i ćwiczona w oparciu o doświadczenia z innymi gatunkami żywymi. Niekiedy może się zdarzyć, iż wyżej rozwinięta cywilizacja zauważy rozwijającego się psychotronika, ćwiczenia telepatyczne powinny Cię przygotować na możliwość nawiązania takiego kontaktu międzycywilizacyjnego w oparciu o czakram korony i naszą energetyczną pępowinę. Należy pamiętać tedy o wszystkich ćwiczeniach energetycznych, jakie przyswoiliśmy i nie bać się. Połączenie można odłączyć zamykając świadomość korony na energetyczną pępowiną, manipulując energię od zewnątrz do wewnątrz i do środka sfery, wypychając pozostała energię poza siebie, poprzez pępowinę, czuć ją w sferze korony u góry głowy, koncentrując się na niej ma się odczucie jakby nić mknęła w kosmos.

LOKALIZACJA

     Zdolności psychotroniczne mają różne zastosowania, niejednokrotnie słyszeliśmy o pracy jasnowidzów przy poszukiwaniach z policją osób zaginionych, oczywiście nie instruowali oni policjantów tylko szukali zaginionych osób lub zwłok, często osiągając przy tym sukces. Nie korzystali oni z tajemnych mocy czy liczyli na łut szczęścia, a wykorzystywali swoje naturalne umiejętności psychotroniczne, często nie wiedząc jak działają. Z tytułu przydatności takiej wiedzy w życiu społecznym postaram się przybliżyć wam dwa ćwiczenia psychotroniczne, które pomogą opanować zdolność lokalizowania osób przy pomocy energii czakramicznej. 
          Oczywiście sama zdolność lokalizowania jest znacznie bardziej wszechstronna, niźli te dwa zaprezentowane ćwiczenia, jednak opanowując je, każdy sam zdecyduje czy będzie drążyć to zagadnienie dalej czy już nie.
Przykładowe ćwiczenie w terenie:
        Ćwiczenie opiszę na przykładzie jadącego kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów przed nami samochodu, którego nie widać, a na który czekamy przy drodze. 
       Oczyść umysł i skup się na poszukiwanym pojeździe albo osobie w tym pojeździe. Energią wypuść mackę wzdłuż drogi, którą powinien przyjechać samochód, tak by rozciągać ją w jego kierunku. Korona odpowiada za wizualizację, jednak nie możesz manipulować energią tylko w koronie, należy wysłać też wiązkę energii z ciała. Kiedy energia, którą wysyłasz napotka samochód lub pasażera, którego poszukujesz powinno zauważyć się jak energia rozbłyska (pinguje) w pewnym momencie. To właśnie w tym miejscu znajduje się szukany obiekt lub osoba. 
Ćwiczenie może być trudne w wywołaniu. 
Ćwiczenie z mapą: 
        Przed przystąpieniem do ćwiczenia musimy przygotować, poza koncentracją energii w sercu oraz trzecim oku i koronie, także kilka niezbędnych rekwizytów. Jest to kolejne trudne ćwiczenie.
– Mapę przeszukiwanego obszaru, najlepiej jak najdokładniejszą, z nazwami ulic, obrysem budynków oraz długą szpilkę.

– Najświeższe zdjęcie osoby poszukiwanej oraz/albo jej rzecz osobistą. 
      Usiądź wygodnie przy stole, rozłóż przed sobą mapę, weź do prawej ręki szpilkę, trzymając za jej łepek dwoma palcami, a do lewej zdjęcie i przedmiot osobisty poszukiwanej osoby. 
      Oczyść koronę z myśli…, skoncentruj się na zdjęciu i rzeczy osobistej, przelewaj energię w koronie by pobudzić manifestację, mogą pojawiać się w niej migawki obrazów związane z poszukiwaną osobą i jej rzeczami. Skup się na nich i na mapie, szpilką przeczesuj mapę, musisz mieć zamknięte oczy. Kiedy poczujesz, że w którymś miejscu ma mapie energia wibruje inaczej, jakby pulsowała albo jeśli w którymś miejscu zobaczysz wyraźniejszy obraz niż w innych wbij tam szpilkę. 
    Dla pierwszych ćwiczeń wyniki mogą okazać się niezadowalające, jednak kiedy uda Ci się raz czy drugi wychwycić moment pulsowania (pingowania) znaczy, to że jest duże prawdopodobieństwo, iż to czego szukasz jest właśnie w tym miejscu. Ćwiczenie do opanowania może okazać się nie tylko pracochłonne ale i wymagać będzie od nas więcej ćwiczeń niż inne.
   Jeśli udało Ci się co najmniej kilkakrotnie namierzyć poszukiwaną osobę przy wykorzystaniu techniki opisanej powyżej i chcesz nauczyć się bardziej bezpośredniej umiejętności lokalizacji opanuj poniższe ćwiczenie. Jest ono bardziej skomplikowane niż poprzednie, jednocześnie nie wykorzystuje do lokalizowania żadnych rekwizytów, poza Twoją świadomością, więc nie sposób przy jego pomocy szukać rzeczy czy osób których nie widzieliśmy lub nie znamy. 
***
    Nie jest to oczywiście koniec z ćwiczeniami, nasze energie zsynchronizują się z niemal każdą sytuacją, do której będziemy chcieli ją wykorzystać, a to w jakim zakresie się tego dopuścimy będzie zależeć tylko o was samych. Powodzenie jest uzależnione od skupienia i plastyczności, a także wytrenowania każdej z umiejętności. Ćwiczenia z lokalizowaniem są też ostatnimi, jakie opisuję w zagadnieniu oddziaływań bezpośrednich, nic jednak nie stoi Ci na przeszkodzie by samemu poszukiwać dalszych umiejętności wykorzystania zdolności psychotronicznych. Pamiętaj, że silne przeżycia emocjonalne zwiększają skuteczność zdolności psychotronicznych, więc jeśli ćwiczenia praktyczne nie będą Ci wychodzić, nie oznacza to, że w sytuacji działania w terenie, pod wpływem przykładowego stresu wynik również będzie niezadowalający. Zasada tyczy się każdej zdolności psychotronicznej, którą opanujesz.
    Dla zaznajomionego z tematem psychotronika te kilka umiejętności opisane w tym rozdziale, to jedynie początek drogi, dla innych to maksimum ich możliwości, nie ważne do której grupy się zaliczasz wiedz, że psychotronika to nauka o wiele bardziej rozwinięta niźli materiał zawarty na stronach mojego poradnika. Każdy uczący się adept będzie musiał sam zbadać dalsze ścieżki króliczej nory, do której właśnie się dostał. 
W kolejnej części rozdziału, ostatniej, skupimy się na oddziaływaniu niebezpośrednim czyli działaniu poza ciałem. 
***

POZA CIAŁEM

    Oddziaływaniem niebezpośrednim można nazwać oddziaływanie na otoczenie ciałem energetycznym, bez udziału ciała fizycznego. Określenie to odnosi się tylko i wyłącznie do czasu posiadania żyjącego ciała fizycznego i tylko w przypadku oddziaływania poza ciałem w tym okresie. Kiedy organizm umiera bieguny ulegają zamianie. Określenie oddziaływanie niebezpośrednie wzięło się ze zmiany stanu świadomości, kiedy opuszczamy ciało, czyli nasz naturalny stan do czasu śmierci organizmu.
   Umiejętność wyjścia poza ciało, out of body, jest właśnie takim sposobem oddziaływania niebezpośredniego, gdzie zostawiamy ciało i udajemy się na wędrówkę ciałem energetycznym.
    Aby opuszczenie ciała przebiegło skutecznie i bezproblemowo, należy wykonać kilka prostych ćwiczeń, których opanowanie jest niezbędnym przygotowaniem. Przede wszystkim należy opanować cały zakres bioenergii oraz przynajmniej część zdolności psychotronicznych. Przygotuje Cię to do łatwiejszego manipulowania energią i nauczy kilku jej wariacji, przełoży się to bezpośrednio na ułatwienie wykonania ćwiczeń wyjścia. 
      Kładąc się wieczorem do łóżka (przykładowa sytuacja), kładziemy się na plecach, ręce swobodnie kładziemy wzdłuż ciała. Leżąc tak koncentrujemy energię w szyszynce oraz dłoniach i sercu, a nawet w nogach.
   Zasypiając nie rozpraszamy tej energii, a koncentrujemy się na swoim trzecim oku i pulsującej weń energii. Oczywiście psychicznie musimy się przygotować do opuszczenia ciała. Pierwszej nocy nie ćwiczymy niczego więcej. W nocy powinniśmy doznać świadomego śnienia albo od razu doświadczyć (zazwyczaj pierwszego niekontrolowanego) opuszczenia ciała. W obu przypadkach powtarzamy ćwiczenie kolejnej nocy, z tą różnicą iż miast koncentrować się na szyszynce;
…, dodatkowo kontrolujemy czakrę serca manipulując energetycznym ciałem tak, jakby chciało się usiąść fizycznie.

Te proste ćwiczenia powinny już po kilku próbach zaowocować nowym doświadczeniem, a z czasem pozwolą wypracować własną technikę. 
   Opuszczając ciało możemy przemieszczać się nie tylko na terenie naszej planety, ale również poza nią, a jeśli ćwiczymy grupowo można doświadczyć spotkań w sferze astralnej, najlepiej w takim przypadku ćwiczyć w tym samym pomieszczeniu lub znając nawzajem swoje domy tak, by łatwo odnieść się do nich świadomością i jej ciałem energetycznym. W sferze astralnej można spotkać również inne byty. 
   Kontrolując przemieszczanie się poza ciałem należy przede wszystkim mieć świadomość tego co się chce osiągnąć, inaczej można doświadczyć bardzo chaotycznej i czasami nieprzyjemnej podróży. 
  Korzystając ze swojego ciała energetycznego można wpływać na ciało energetyczne innego bytu podobnie jak w ciele fizycznym, a w przypadku wyjątkowej koncentracji nawet na aspekty fizyczne.