Tym sposobem doszliśmy do końca ćwiczeń bioenergii i psychotroniki. Informacje, które tutaj przytoczyłem mają służyć jako wiedza startowa, dla początkujących adeptów studiujących psychotronikę, oraz jako informacje uzupełniające, dla bardziej doświadczonych z was. Oczywiście nie poruszałem tutaj wielu tematów, które z pozoru wydają się być niepowiązane z psychotroniką, a których omówienie nie jest potrzebne w treningu podstaw. Mam nadzieję, że informacje w pigułce, jakie dla Ciebie przygotowałem, trafiły w sedno i zachęciły Cię nie tylko w poznaniu wiedzy z tego zakresu, ale i nieznanego, które nie musi oznaczać czegoś złego, ale na pewno będzie oznaczać coś nowego. Teraz każdy sam może odkrywać psychotronikę.
      Trzeba zwrócić uwagę na powiązania wielu dyscyplin z psychotroniką, np.: Tarot, gdzie koncentrując energię w sercu, szyszynce i dłoniach tasujesz karty, aż wyczujesz moment, kiedy zmieni się odrobinę ich wibracja, będzie to oznaczać że powinieneś zakończyć tasowanie i przystąpić do kolejnego etapu. Astrologia też mówi o wpływach innych planet i gwiazd na naszą wibrację. Prawa fizyka mogą zostać wiele razy wystawione na próbę, jeślibyśmy zebrali wszystkie psychotroniczne fenomeny na świecie. Generalnie poznanie własnej energetyki i poszerzanie horyzontów jest przydatne, bez względu na pracę jaką wykonujesz, każdy z nas jest przecież człowiekiem i każdego z nas stać na więcej. 
      Nie chcę wpływać na to jakimi psychotronikami będziecie, każdy sam znajdzie swoją drogę, jednak wzajemne poszanowanie i samokontrola są podstawami współistnienia międzyludzkiego i tego należy się trzymać. 
        Teraz już chyba nie ma co przeciągać, jeśli czegoś nie napisałem to pewnie z powodu, że uznałem to na pierwszej lekcji nie potrzebnym, a poza tym zostawiam wam duże pole ćwiczeń i rozwoju w nowej dziedzinie, którą właśnie poznaliście. 
      Życzę Ci drogi czytelniku, na koniec, a raczej na początek Twojej nowej drogi, wysokiej i stabilnej wibracji.