WPROWADZENIE

          Znamy już definicje psychotroniki, wiemy też o zależności pomiędzy bioenergią naszego ciała, a psychotroniką. Pora by przybliżyć wszystkim korelacje pomiędzy jednym, a drugim i tym samym wytłumaczyć każdemu jak nasze energie wpływają na środowisko, kiedy to się dzieje, i dlaczego. O ile z pierwszymi pytaniami nie będziemy mieli większego problemu, o tyle wytłumaczenie dlaczego to działa, będzie już nieco trudniejszą kwestią. Musze zaznaczyć również, że pojęcie aury i jej emanacji będzie powtarzane w kilku fragmentach książki, za każdym razem z nieco innej strony, tak więc jeśli informacje zawarte tutaj okażą się dla Ciebie niewystarczające , nic nie stoi na przeszkodzie zapoznać się z innym opracowaniem tego tematu. Informacje zawarte w rozdziałach są przytaczane jako wstępne materiały i tak należy je traktować, w miarę jak twoja przygoda z bioenergia i psychotroniką będzie się rozwijać, zrozumiesz że nie ująłem wszystkich, mniej istotnych na początku informacji, tak by każdy zrozumiał podstawę nawet nie interesując się wcześniej tytułowymi zagadnieniami, jednocześnie nie obciążając wiedzą na początku Ci niepotrzebną, a stopniując ją w miarę poznania. Wyjaśnijmy zatem czym są wspomniane wcześniej czakry, byśmy mogli skupić się na ich roli w oddziaływaniach bioenergetycznych i psychotronicznych. 
       Czakram, czakra – jest skupiskiem energii i częścią ciała energetycznego człowieka, w naszym ciele jest siedem głównych punktów energetycznych, potocznie nazywanych czakramami. Są usytuowane od głowy, wzdłuż kręgosłupa, aż po jego podstawę. Są to punkty sferyczne, w których skupia się większa część naszej energii, ich wibracja i plastyczność odpowiada nie tylko za nasze samopoczucie i zdrowie ale, co najważniejsze, umiejętne wykorzystywanie naturalnych zdolności psychotronicznych. Żaden z czakramów w ciałach ludzi i innych stworzeń rozwiniętych nie jest w żaden sposób zablokowany czy wyłączony, co często można zasłyszeć od niedoświadczonych adeptów, czakramy od osadzenia przed urodzeniem są cały czas aktywne, jedynie samoświadomość określa stopień i umiejętność ich koncentracji i wykorzystania. Energia czakramiczna przenika się z bioenergią i pozwala być świadomie manipulowana, już po kilku pierwszych ćwiczeniach, da się zauważyć jej większą plastyczność w jednym, a mniejszą w innym punkcie. Wyliczając od dołu rozróżniamy następujące czakramy główne : 
Czakra podstawy, wibruje u podstawy kręgosłupa i odpowiada jej kolor czerwony.

Czakra sakralna, jej energia wibruje zaraz pod pępkiem, i odpowiada jej kolor pomarańczowy.

Czarka słoneczna, wibruje ponad pępkiem, a poniżej splotu słonecznego, odpowiada jej kolor żółty.

Czakra serca, jej energia wibruje ponad mostkiem i można powiedzieć, że jest elementem głównym naszego ciała energetycznego i podstawową czakrą, czarą duszy, jest również głównym ośrodkiem energetycznym. Odpowiada jej kolor jasnozielony. 

Czakra gardła, wibruje energią w okolicy krtani, a odpowiada jej kolor jasnoniebieski.

Czakram trzeciego oka, jest to energia wibrująca pomiędzy brwiami – nieco ponad nimi, na czole i jej energia wpływa na wiele zdolności bioenergetycznych i psychotronicznych, emanuje kolorem indygo. 

Czakram korony, wibracja korony ma miejsce z tyłu głowy, za trzecim okiem, mogłoby się wydawać, że wychodzi poza nią, jest to energia, która nie tylko odpowiada za nasze zdolności bioenergetyczne czy psychotroniczne, ale również odpowiada za wyobrażenia, emanuje kolorem fioletowym. 
        Właściwie każdy z czakramów ma wpływ na kontrolowanie i manifestowanie naszymi umiejętnościami bioenergetycznymi i psychotronicznymi, jednak nie każdy z nich jest do tego wykorzystywany bezpośrednio. O ile warto wiedzieć jakie czakramy wyliczamy jako główne, o tyle należałoby też wspomnieć, iż w organizmie człowieka ciało energetyczne posiada więcej punktów, w których również można koncentrować energię, nie są to jednak czakramy, które wyróżnia stabilność i silna wibracja bez konieczności świadomej koncentracji w nich energii.Studiując bioenergię i psychotronikę nie będziemy wykorzystywać ich wszystkich cały czas, jednak nauczymy się kilku ćwiczeń. Dalsze omówienie czakr, pobudzanie i ćwiczenia z nimi, zostanie ujęte w trakcie czytania kolejnych zagadnień, zawartych w odpowiednich działach. 
       Bioenergia – bioenergia, to nie tylko emanacja czakramiczna, której wibracja nachodzi na pole elektryczne ciała i spaja się z nim. Bioenergia, to również pole materii ożywionej o niewielkim ładunku elektrycznym, które może zasilić mikro urządzenia elektryczne. To właśnie pole elektryczne ciała sprawia, że nasze ciała energetyczne osadzone, wibrują w organizmach rozwiniętych. Kiedy pole elektryczne znika, np. na skutek śmierci organizmu, następuje odczepienie od niego ciała energetycznego (czakramicznego), oczywiście można odczepić swoje ciało energetyczne od fizycznego ćwicząc techniki OBE (tłum. doświadczenie poza ciałem), o których będę pisać w dalszej części książki, jednak w przypadku OBE pozostaje nić energii łącząca Twoje ciało energetyczne z fizycznym. Bioenergia, to niewielki ładunek energetyczny, plastyczny, który można wzbogacić o ładunek energii czakramicznej i kontrolować świadomością. Pole ciała jest dostrzegalne jako przeźroczysta poświata wokoło organizmów żywych i jest zauważalne już po kilku ćwiczeniach. Pole ciała wzbogacone o wibrację czakramiczna powoduje promieniowanie aury, jest to poświata energetyczna, w której zawarte są wszelkie informacje jakie w danym momencie przetwarzasz, świadomie czy podświadomie. Aurę można dostrzec po wcześniejszym przygotowaniu i ćwiczeniach. W niniejszej książce nie zostanie opisana emanacja aury, a jedynie biopole, które dla rozwijających się psychotroników jest bardzo istotnym elementem ćwiczeń. Manipulacja biopolem nauczy Cię korzystać ze swoich naturalnych zdolności energetycznych i przyzwyczai do manipulacji energią w dalszych ćwiczeniach czakramicznych dla bardziej zaawansowanych psychotroników. Każdy człowiek może koncentrować i rozpraszać swoją bioenergię w dowolnym, świadomym i podświadomym momencie. Dla nierozwiniętych psychotroników istotnym faktem jest to, iż ich nieopanowane zdolności zwiększają swoją skuteczność podczas silnych przeżyć emocjonalnych, przez które dochodzi do nieświadomej koncentracji energii czakramicznej oraz w biopolu. Manipulacja biopolem jest podstawą w poznaniu bioenergii i psychotroniki i z tego też faktu nasz rozwój zaczyna się właśnie od tego zagadnienia. 
     Psychotronika – Poznaliśmy już definicje psychotroniki, wiemy czym są czakramy i jak wpływają na nasze biopole, najwyższa pora byśmy wrócili do tytułowego zagadnienia i rozwinęli je troszeczkę, omawiając na bazie kilku przykładów. Czym różni się psychotronika od bioenergii, skoro jedno jest zależne od drugiego wydawać by się mogło, że oba zagadnienia dotyczą tego samego, jednak poza tym, że psychotronika porusza wiedzę również z innych dziedzin nauk, to bioenergia jest zaledwie drobnym, pierwszym krokiem w nauce psychotroniki. Manipulacja biopolem pozwala na podstawowe zadbanie o nasze zdrowie, zainicjowanie samorozwoju i bazuje na ćwiczeniach o niewielkim stopniu koncentracji i nie odwołuje się bezpośrednio do czakramów, a jedynie bazuje na energii swobodnej, która emanuje z pól czakramicznych w naszym biopolu i emanacji aury. Ćwiczenia z bioenergia zazwyczaj są proste i ich wykonanie tylko przygotowuje młodego psychotronika do wejścia w świat energii, psychotronika natomiast zaczyna się wprawdzie wraz z ćwiczeniami bioenergii, jednak jest o wiele szerszym zbiorem umiejętności. Pierwszą umiejętnością łączącą bioenergię i psychotronikę jest zdolność bioenergoterapii, która polega na oczyszczaniu ciała energetycznego z negatywnych wibracji, a tym samym zainicjowaniu procesu samoleczenia organizmu, a nawet jego wyleczenia. Umiejętności psychotroniczne bazują przede wszystkim na świadomym koncentrowaniu energii czakramicznej i biopola w celu wywołania zamierzonego efektu, można je sklasyfikować i opisać jako oddzielne umiejętności. Do najpowszechniejszych zdolności psychotronicznych można zaliczyć: 
Empatia – zdolność rozróżnienia wibracji emocjonalnej, jej nadawania i odbierania w bezpośrednim otoczeniu w stosunku do ludzi i istot żywych.

Telepatia – umiejętność nadawania i/lub odbierania energii myślowej, wliczając obrazy, a także wpływania wolą na wolę organizmów żywych.

Prekognicja – zdolność dostrzeżenia horyzontu zdarzeń, przydatna w każdym aspekcie życia bowiem pozwoli na szerszą jego perspektywę.

Lokalizacja – Wyjątkowo przydatna umiejętność przy odnajdowaniu zaginionych osób, szczególnie przydatna we współpracy z policją, czego na świecie dowiodło już wielu jasnowidzów. 
   Oczywiście, tych kilka podstawowych umiejętności to tylko część możliwości jakie kryją się za zdolnościami psychotronicznymi, każda z tych umiejętności została opisana w dalszej części, tak by można wyćwiczyć swój umysł i przyzwyczaić do aktywności energetycznej, zachęcam jednak do dakszego eksperymentowania.
     Energia – Energię rozróżniamy na neutralną, pozytywną oraz negatywną, wśród gatunków żywych stan emocjonalny podmiotu generującego energię określa jej biegun, pozostałe źródła jak przykładowe Słońce czy przyroda generuje energię neutralną, tzw. naturalną. Nie będę pierwszym, który powie że świat składa się z energii, bowiem materia to też energia. Dla świadomego człowieka świat jest czymś więcej niż środowiskiem trójwymiarowym, ma też swoje promieniowanie energetyczne, czego dowodem jest Twoja własna bioenergia czakramiczna. Wielu wcześniej utożsamiało tę energię z siłą spajającą wszechświat i chociaż ich teorie wydawały się fantastyczne okazują się całkiem prawdziwe. W przypadku ćwiczeń z psychotroniką skupimy się na energii powszechnej planety, która generowana jest przez słońce, organizmy żywe, nieożywione, a nawet Twoje ciało, bowiem emanacja aury również wysyła w eter energię. To właśnie te energie, nachodząc na siebie, mogą swoimi wibracjami nadpisywać nawzajem własne wzory, promieniować czy zmieniać plastyczność i dzięki temu oddziaływania psychotroniczne przekładają się na doświadczenia. O ile przyroda generuje energię o stałej wibracji neutralnej, o tyle organizmy żywe mogą swoją świadomością wpływać na wibracje energetyczne, stopień takiego wpływu zależny jest od stopnia świadomości.

PSYCHOTRONICY

        Psychotronicy, za tym pojęciem kryją się zwykli ludzie, którzy tak jak każdy człowiek, mają swoje problemy, silne strony i słabości. Niestety prawo państw rozwiniętych nadal nie określa zasad, z jakimi winni być traktowani psychotronicy i ich umiejętności, a to z kolei daje pole do działania nie tylko zgodnego z prawem ale i na jego krawędzi, czy poza nim. Wszak każdy może być psychotronikiem, każdy z nich może wykorzystywać swoją wiedzę i zdolności zarówno dla korzyści ogółu, jak i przeciw niemu. Jak więc poradzić sobie z kimś, kto jest groźny z samego faktu posiadania rozumu? Otóż nie jest to takie trudne i straszne jak się może wydawać dla osób niedoświadczonych lub początkujących adeptów…W tym rozdziale nie będę opisywał ćwiczeń i sposobów obrony psychicznej, jednak nadmienię, że zagadnienie obrony psychicznej będzie poruszone w ostatnim rozdziale książki, po tym jak omówimy pozostałe ćwiczenia początkowe i poznamy kilka zdolności psychotronicznych, dzięki temu będziesz bardziej świadomy i wyćwiczony w plastyczności wyrazu ciała energetycznego, pozwoli to na łatwe wykrycie i przeciwdziałanie atakowi energetycznemu. Większość ataków energetycznych będzie związana z przebywaniem w nawiedzonych domach czy tym podobnych miejscach, jednak można również natknąć się na inne byty stosując techniki poza ciałem, tzw. OBE, a w nielicznych przypadkach nawet z ludźmi. Każdy jasnowidz, medium czy wróżka korzysta ze zdolności psychotronicznych, zazwyczaj nieźle na tym zarabiając, jednak spotkałem się z ludźmi którzy dokonywali oszustw i ataków OBE na swoich klientów, a takie działanie jest już działaniem poza prawem, chociaż ono tego nie reguluje. Można poznać swoją energetykę na tyle by oprzeć się takim indywiduom. W tej książce o ile będą opisywane ćwiczenia praktyczne z ludźmi, o tyle nie będzie w żaden sposób instruować jak przeciwdziałać ludziom wykorzystując w tym celu zdolności psychotroniczne. Psychotronika ma służyć ludziom w ich rozwoju i ciągłym wzrastaniu, by mogli być bardziej świadomymi i mądrzejszymi ludźmi, a nie odwrotnie, i tego wam wszystkim życzę. Teraz i Ty będziesz psychotronikiem. 

PRZYGOTOWANIE DO ĆWICZEŃ

      Udało nam się zrozumieć kilka pierwszych informacji, bez których nie sposób w ogóle rozpocząć nauki psychotroniki, przyszedł więc czas na omówienie przygotowania, jakie wypadało by przedsięwziąć by rozpocząć naukę. Przed nami obszerne omówienie sposobów manipulacji biopolem i energią by stać się bardziej świadomym własnych możliwości człowiekiem. Przy każdym ćwiczeniu znajduje się jego omówienie, zazwyczaj w formie wskazówek. Postaram się poprowadzić Cię krok po kroku, tak byś nie miał wątpliwości co do tego co masz zrobić, jak to zrobić i jakie rezultat powinien być właściwy by zakończyć każde ćwiczenie powodzeniem. Nie oszukuj, bowiem nie oszukasz sam siebie, a studiuj ćwiczenie za ćwiczeniem, nawet jeśli któreś sprawi Ci więcej trudności nie zniechęcaj się, to tylko drobne utrudnienia, a efekt końcowy warty jest Twojego wysiłku. Ćwiczenia zastały podzielone na kilka grup. Pierwsza z nich porusza podstawową manipulację bioenergią bez koncentrowania energii czakramicznej, a jedynie wykorzystują emanację ich energii, są więc bardzo łatwo wykonalne i ich nauka nie powinna sprawić nikomu trudności. Kiedy opanujemy manipulację biopolem i jego emanacją czakramiczna przejdziemy do kolejnej części, w której nauczymy się korzystać z tej energii w szerszym zakresie. Kiedy opanujemy drugą część ćwiczeń przejdziemy do kolejnego omówienia czakramów, tym razem skupiając się na świadomej koncentracji i wykorzystaniu ich energii, również w medytacji, by następnie omówić ćwiczenia zdolności psychotronicznych na przykładzie kilku z nich. Po takim przygotowaniu, każdy uczący się psychotronik bez problemu będzie potrafił koncentrować energię w dowolnym czakramie, czy punkcie ciała, bez konieczności medytacji, nauczy się wykorzystywać swoje podstawowe zdolności psychotroniczne i przygotuje na zagadnienia OBE, czyli działania poza ciałem, które samo w sobie jest kolejnym bardzo szerokim zagadnieniem, a które zostanie tutaj omówione tylko jako doświadczenie świadomościowe. Po tym zagadnieniu można powiedzieć, że staniecie się przygotowani do własnych doświadczeń i eksperymentów z psychotroniką, które będą mogły nauczyć was więcej, jednak to nie koniec ćwiczeń. Ostatnim rozdziałem jest obrona psychiczna, i kiedy nauczycie się wszystkich wcześniejszych zagadnień będzie to ostatnia seria prostych ćwiczeń, które pozwolą wam czuć się bezpiecznie w świecie energii i zjawisk energetycznych. Mimo, że obrona psychiczna wymaga od nas zrozumienia i przyzwyczajenia się do wykorzystywania energii tak jak opisują to wcześniejsze ćwiczenia, nie jest tak trudna w opanowaniu jak techniki OBE czy inne zdolności psychotroniczne, wymaga za to sprawniejszego manipulowania plastycznością czakramów i biopola. Są to ważne umiejętności, bez których nie da się nauczyć kolejnych zdolności i innych umiejętności, których zagadnienia nie zostaną tutaj przytoczone ze względów bezpieczeństwa ogólnospołecznego.
     By przygotować się do ćwiczeń należy przede wszystkim nie degustować alkoholu, utrudnia, a w wysokim stężeniu uniemożliwia, on koncentrację energii w trzecim oku, a to z kolei zamyka drogę do wielu kolejnych ćwiczeń. Nie proponuję, a nawet zniechęcam do stosowania środków zmieniających stany świadomości, nauka w takim stanie jest kompletnie nieefektywna i złudna, a po czasie działania takich substancji, kiedy mózg wraca do normalnej aktywności nie jest przyzwyczajony i wprawiony w manipulacji energią, a to cofa ćwiczenia do samego początku. Wszystkie techniki winniśmy opanowywać będąc wypoczętym i zrelaksowanym, najlepiej z rana po obudzeniu lub wieczorem przed położeniem się spać, o ile mamy jeszcze siłę psychiczną do takiej nauki. Ćwiczenia, które zostaną już przez Ciebie opanowane powinny być powtarzane często i w każdej sytuacji, w jakiej możesz sobie na to pozwolić. Ułatwi to naturalne opanowanie tych ćwiczeń i przyspieszy ich wżycie się na co dzień.
       Myślę, że doszliśmy do momentu w którym nie będę was już dłużej odciągał od ćwiczeń praktycznych, zapraszam więc do kolejnej części, czyli Bioenergia.